Ny Skoda Superb vises offisielt

Ny Skoda Superb vises offisieltSkoda viser nå de første offisielle bildene av den nye Skoda Superb. Modellen er forbedret på en rekke punkter sammenlignet med den eksisterende Superb-modellen, og holder posisjonen som en av de aller romsligste bilene i mellomklasse-/storbilsegmentet.

                                                                  Mer...   

Den nye Skoda Superb er vel 4,8 meter lang og nesten 1,8 meter bred. Akselavstanden er over 2,7 meter, noe som bidrar sterkt til den romslige innvendige plassen. Benplassen bak har økt med 20 mm i forhold til eksisterende Superb, og bagasjerommet er på romslige 580 liter.

Ny Skoda Superb vises offisieltSkoda Superb kommer nå med en rekke nye tekniske løsninger som for eksempel hovedlykter som justerer lysstrålen og lysstyrke etter kjøremønster, et helt nytt elektronisk klima-anlegg og automatisk parkeringsassistent. Sikkerhet har høy prioritet hos Skoda og den nye Superb kan leveres med ikke mindre enn ni kollisjonsputer.

Ved lanseringen vil nye Skoda Superb ha seks ulike motoralternativer, tre bensinmotorer og tre dieselmotorer.

Den nye Skoda Superb vises for publikum under den internasjonale bilutstillingen i Genève i mars.

 Kilde:Pressemelding MøllerGruppen

[ Tips en venn om denne saken ]       [ Abonner på vårt nyhetsbrev ]

Kommentarer   

#2 ait 30-01-2010 22:20
bygget på octavia? ocavia er bygget på golf plattforma. og superb er bygget på passat. sån var det værtfall før. på forje mod.
#1 Rune Sørensen 02-02-2008 02:15
:cry: Dette er en skikkelig flopp fra skoda, dette er ingen superb, men en octavia luxus. Bilen er bygget på octavia den er smal 178cm ikke bredere enn en renualt megane, nei dette er meget skuffende, bilen er udynamisk og lite pen.

Legg til kommentar

Sikkerhetskode
Vis ny kode

Populært

Omregistreringsavgift

Omregistreringsavgift

Alt om Trimming

Bilinform.no bruker cookies til statistikk, gjenkjenning mm.