Mye sot i norske bilmotorer!

PDFSkriv utE-post

For at ytelse, forbruk og utslipp skal være optimalt, må det holdes rent der drivstoff, motorolje, kjølevæske og luft sirkulerer. Stadig flere verksteder går nå over til Pro-Tec metoden for å rense motorene innvendig i forbindelse med service/oljeskift.

Resultatene er oppsiktsvekkende. Typisk reduksjon av røykgassutslipp fra en dieselmotor er 20-60%! Forbedringen i kompresjon i en bensinmotor er ofte 8-15%! Dermed får man også en reduksjon i drivstofforbruket.

Dra opp peilepinnen; svart olje betyr at det finnes skadelige avleiringer i motoren. Fjernes de ikke tidsnok kan det oppstå behov for kostbare reparasjoner.

Pro-Tec Produkter >>

Kilde: Lütken & Co A


 
Relaterte artikler:

Kommentarer  

 
0 #2 Lars MHR 02-10-2009 18:54
Alron er en tilsetning man har i bensintanken(el ler diesel) og som renser og smører hele systemet. Koster ca 75 kr (inkl mva) for en halvliter som rekker til 300 liter bensin/diesel.
De selger den på Økonomi-deler (finns på Grålum, Sarpsborg)
Siter
 
 
0 #1 stig 18-09-2009 23:04
Hei!
Har ein volvo xc 90, når den går på tomgang tikker den litt,er det vanlig?
Siter
 

Legg til kommentar

Sikkerhetskode
Vis ny kode